GİRİŞ


DEĞERLİ ARKADAŞLAR

 

   Bu sitede sizlere muhasebe öğretmeye çalışacağım. Öncelikle genel muhasebe, yani  güncel adıyla Finansal Muhasebe ile başlayacağız. Burada yazdıklarımla özel sektörde yaklaşık 9 yıllık ve yüksekokulda öğretim üyesi sıfatıyla 14 yıldır verdiğim derslerden edindiğim teorik ve pratik tecrübeleri sizlere aktarmak istiyorum.

 

   Genel muhasebe konularını bitirince, ileride, dış ticaret işlemleri muhasebesi, maliyet muhasebesi, hatta banka muhasebesi gibi muhasebenin alt bilim dallarında ve süreci daha da ileri götürebilirsek mali tablolar analizi gibi bilim dallarında da sizlere bilgi aktarmayı amaçlıyorum.

 

ü  Dersleri vakit buldukça fakat en geç haftada bir yayınlamayı planlıyorum.

 

ü  Dersler kısa, örnekli ve konu anlatımlı olacak.

 

ü  Zaman zaman sizlere ödevlerde vereceğim ve cevaplarını da yayınlayacağım.

 

ü  Önemle belirtmek isterim ki, tek başına muhasebe bilmek bile bir meslek edinmektir. Bu konuyla ilgilenen kişiler bir meslek sahibi olabilirler. Tüm muhasebeyi harfiyen öğrenmese bile ön muhasebe elemanı olarak bile iş bulabilirler.

 

ü  Ayrıca burada vereceğim bilgilerin muhasebe ile ilgili tüm sınavlarda yüksekokul, fakültelerde iktisat, işletme, maliye, muhasebe öğrencilerine ve mali müşavirlik sınavları... gibi sınavlara girenlere de önemli katkılar yapacağına inanıyorum.

 

 

Saygılarımla,

Dr.Teoman AKPINAR

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam90
Toplam Ziyaret608893