• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YÖKDİL SINAV TARİHİ BELLİ OLDU

10 Mart’ta yapılacak YÖKDİL Sınavı için başvurular 30 Ocak’ta başlayacak. 30 ilde yapılacak sınava katılmak isteyen adayların başvurularını, 8 Şubat’a kadar elektronik ortamda tamamlaması gerekiyor.

Altıncı YÖKDİL Sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde, saat 14.00’te tek oturum halinde yapılacak. Sınav başvuruları 30 Ocak-8 Şubat saat 17.00’ye kadar elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak. Sınav fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında; İngilizce, Almanca Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak.
YÖKDİL Sınavı’na yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim; TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına başvurmak isteyenler, üniversitelerce akademik kadro başvuruları ve akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilecek.
YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir.

YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

http://yokdil.yok.gov.tr/


83 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
DUYURULAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret399989