• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Çarpıp kaçan sürücüyü kırık ayna parçaları yakalattı

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Yenişehir Mahallesi'nde akşam saatlerinde yayaya çarptıktan sonra olay yerinden kaçan sürücüyü kırık ayna parçaları yakalattı.
Edinilen bilgiye göre, yayaya çarptıktan sonra kazaya karışan araç olay yerinden ayrılmıştı. Yaralının hayati tehlikesinin bulunduğu olayda aracın tespiti için Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olay yerinde inceleme başlatıldı.
İNCELEMELER YAPILDI
c.Savcısı tarafından olay yeri inceleme esnasında ikinci bir kazaya mahal verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması ve araçtan düşebilecek parçaların bulunması için olay yerinin detaylı incelenmesi mobese ve kamera kayıtlarının daha detaylı araştırılması talimatı verildi. 
ARAÇTAN DÜŞEN AYNA YAKALATTI
Cumhuriyet Savcısı Baki Yiğit Çakmakkaya tarafından yürütülen soruşturmada araçtan düşen ayna parçasından yola çıkılarak araç hakkında bilgi edinildiği öğrenildi. Kamera araştırmalarının derinleştirilmesi üzerine tespit edilen sürücü Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Şüphelil tutuklanarak cezaevine gönderildi. Proaktif adli yaklaşımla olaydan sonra  aracın ters yönden ilerlediğinin tespiti üzerine yapılan çalışmalarda sürücülerin benzer noktalarda kısa mesafe gitmemek için ters şeride girdiklerinin tespiti üzerine il emniyet müdürlüğüne müzekkere yazılarak  gerekli tedbirlerin alınması talep edildi. İlgili birimlerce yoğun yaşanan sinyal vermeme, takip mesafesini korumama, ani şerit değiştirme şeklindeki hatalara karşı bilgilendirme toplantıları düzenlenmesi, denetimlerin artırılması yönünde çalışmalara başlandı. Ayrıca ters yönden girerek şerit ihlali yapılan noktalara kamera yerleştirilerek plakalara otomatik olarak ceza yazılmasını sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıldığı öğrenildi. Başkalarının yerine sürücü belgesi almak için sınavlara girmeye teşebbüs suçlarının önlenmesi için önleyici tedbirler de etkin şekilde alınıyor.
Kaynak Sabah Gazetesi


124 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
DUYURULAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret399989